Tarsus Belediyesi, ’Tarımsal Kalkınma Zirvesi ’ne katılacak

TARSUS, MERSİN (İHA) – Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün, belediyelerin tarıma verdiği desteklerin değerlendirilmesi, kamuoyuna tanıtılması ve bundan sonraki yol haritasının belirlenmesi amacıyla düzenlenen, ‘CHP’li Belediyeler Tarımsal Yeniden Yapılanma Zirvesi’ne katılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 30 Eylül-2 Ekim tarihleri aralarında İstanbul Yenikapı’da yapılacak olan tarım zirvesinde, Tarsus Belediyesi, yöreye özgü ata tohumlarıyla temsil edilecek. Sloganı, ‘tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler’ olarak belirlenen tarım zirvesine, 160 belediyenin yanı sıra, 300’ün üstünde tarım kooperatifi de katılacak. Belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri fuar alanında sergilenecek. Zirvede, belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkılar ele alınacak.

Yerli ve organik tarımla dinç yarınlar oluşturma gayesinde olduklarını dile getiren Tarsus Belediye Bsevgianı Haluk Bozdoğan, “Yerli üretimi ve tarımsal gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Atalarımızdan bizlere miras kalan topraklarımıza ve ata tohumlarına sahip çıkarak organik ve dinç ürünler geliştirmek için emek harcıyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz ata tohumu projemizle olsun, üreticilere verdiğimiz destekle olsun, defalarca için üretici odaklı çözümler ürettik. Tarsus bir tarım kenti, bizler de yerel yönetimler olarak şehrimizin tarımsal gelişimine katkı maddesi sağlayacak bütün çalışmalara katılım sağlıyoruz. Bu amaçla İstanbul’da yapılacak olan tarım zirvesine katılarak hem tarımsal gelişmelerden haber sıcacık olacağız ayrıca de Tarsus’umuza özgü ürünlerimizi tanıtacağız” dedi. – MERSİNTarsus Belediyesi, 'Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne katılacak

Tarsus Belediyesi, 'Tarımsal Kalkınma Zirvesi'ne katılacak

İhlas Haber Ajansı – Ekonomi Haberleri TMSF, Nurkay Makina'yı yeniden satışa çıkardı

TMSF, Nurkay Makina’yı her tarafta satışa çıkardı

ABD İstanbul Bsevgionsolosluğu: 99 bin TL maaşla otomobil tamircisi aradığımız haberleri gerçeği yansıtmıyor

ABD İstanbul Bsevgionsolosluğu: 99 bin TL maaşla otomobil tamircisi aradığımız haberleri gerçeği yansıtmıyor

Dikkat ceza yiyebilirsiniz! 5 milyon kişi scooter kullanıyor ama yeni düzenlemelerden kimonun haberi yok

Dikkat suç oluşturan yiyebilirsiniz! 5 milyon kişi scooter kullanıyor lakin yeni düzenlemelerden kimonun haberi değil

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir