Son dakika haberi… BAKAN SOYLU PKK’NIN YURT İÇİNDEKİ ELEMAN SAYISI 181’E İNDİ

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu Bugün birilerinin medet umduğu Pkk‘nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir sayı veriyorum; 181’e inmiştir dedi.

Bakan Soylu, Kastamonu Polis Iş Yüksekokulu 19’uncu Dönem Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Kastamonu Merkez Spor Salon’undaki törene, Bakan Aristokrat’nun yanı sıra Polis Akademisi Bsevgianı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kastamonu Valisi Avni Çakır ve mezun polislerin aileleri katıldı.

Burada konuşan Asilzade, bugün Türkiye genelinde 2 bin 429 polisin mezun olduğunu ve Kastamonu’da bu sayıyı 578 olarak bildirdi. Bu törenleri boş yere yapmadıklarını belirten Soylu, Bu milletin, bu devletin gücünü, milletimizin devletine olan inancını, anne babaların evlatlarını bu vatan ve bayrak için nasıl devletine teslim ettiğini, milletin kendi geleceğine nasıl sahip çıktığını görmeleri için düzenliyoruz. 21’inci yüzyılda nasıl bir güç biriktirdiğimizi; krizlerden sarsılmayan, istikrarından taviz vermeyen, halk müziği iradesinden imtiyaz vermeyen bir Türkiye’yi nasıl oluşturduğumuzu görmeleri için bu törenleri yapıyoruz. Bizi 15 Temmuz’da diz çöktüremeyenler, en azından tökezlettiklerini zannettiler. Buradan söylüyorum; ne 15 Temmuz, ne PKK ne de diğer bir bela, bu devlete de bu millete de kıl kadar hasar verebilmiş değildir dedi.

‘KIŞ OPERASYONLARINA BAŞLIYORUZ’

Terörle uğraş operasyonlarına da değinen Soylu, Bugün birilerinin medet umduğu PKK’nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum; 181’e inmiştir. Kandil’den Batı’ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz. İşte hemen, 1 Ekim’de ilkbahar-yaz operasyonlarını tamamladık, Allah’ın izniyle kış operasyonlarına başlıyoruz. İlkbahar, bize ilkbahardı, PKK’ya değil. 287 barınma alanına karşın 9 bin 630 operasyon planlamıştık, bizim çocuklar hızını alamadı, 10 bin 850 operasyonla ilkbahar-yaz dönemini kapattılar. Yalnızca ilkbahar-yaz dönemi operasyonlarında toplam 127 teröristi etkisiz hale getirdik. Bunların 4 her birine kırmızı, 1’i mavi, 2’si yeşil, 10’u turuncu, 17’si gri, 5 tanesine liste dışı olan üstteki seviye 39 terörist. Bizimkiler hepsini tek renge boyadı, etkisiz ayla getirdi. 402 tane barınak ve mağaraların yıkım ettik. Bunlara barınacak in bırakmıyoruz, mağara bırakmıyoruz. Birkaç kalleşliğin haricen, hareket edemiyorlar. Birkaç kalleşliğin dışında, eylem falan yapacak takatleri kalmadı. Sayılarını da kesintisiz kamuoyu ile paylaşıyoruz. acilen 181’e düştüler. dahası detaylar devretmek isterim; o 181 kişinin de yüzde 30’u zaten meslek göremez halde. Kimisinin bacağı değil, kimisinin kolu yok, kimisi yürüyemez durumdadır. Buradan terör örgütü mensuplarına sesleniyorum; anne lafı dinlesinler. Diyarbakır annelerinin, Şırnak annelerinin, Van, Hakkari annelerinin lafını dinlesinler, gelsinler devlete teslim olsunlar. Arkasında kim olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti devleti, bu terör örgütünü bitirmeye kararlıdır diye konuştu.

Aristokrat, uyuşturucuya aleyhinde da ciddi bir mücadele yürütüldüğünü belirterek Uyuşturucudan içeride bulunan torbacılar var ya, onların sayısı 35-36 bin civarındaydı. Bugün uyuşturucudan hapishanede bulunanların sayısı 96 bin. Kimseye aman vermiyoruz. ve evlatlarımıza uyuşturucu satmaya çalışanlara fırsat vermiyoruz ifadelerini kullandı. Konuşmalarından peşinde yemin eden polisler, keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri Cumhurbsevgianı Erdoğan 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu: (3)

Cumhurbsevgianı Erdoğan 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Sene Başlangıç Töreni’nde konuştu: (3)

Son dakika haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 'Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e...

Son dakika haber: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Bugün birilerinin medet umduğu PKK’nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181’e…

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Polonyalı mevkidaşı Rau ile ortak basın toplantısında konuştu: (1)

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Polonyalı mevkidaşı Rau ile iki taraflı basın toplantısında konuştu: (1)

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir