Sevgilisine yolladığı hediye paketinden uyuşturucu çıktı

ANKARA (İHA) – Ankara‘da yaşayan N.D., kız arkadaşına yolladığı armağan paketinden uyuşturucu madde çıkması üzerine tutuklandı.

Ankara’dan Antalya’daki kız arkadaşına gönderdiği, armağan paketi süsü verdiği ve içinde uyuşturucu olan kargoyu kız arkadaşının babasının bulması üzerine yakalanan N.D., ‘uyuşturucu ya da uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan tutuklandı.

Kız arkadaşının morali düzelsin iddiasıyla ona kargo yoluyla esrar yollayan N.D., kutunun içine kahve ve çikolata gibi malzemeleri de ekleyerek belli başlı amacını kamufle etmeye çalıştı. Gönderdiği kargonun sevgilisinin babası tarafından bulunması üzerine reel ortaya çıktı ve baba E.E. olayı savcılığa bildirdi. Olayın savcılığa intikal etmesi üzerine gözaltına alınan N.D. suçlamaları reddetse de kargo firmasıyla yapılan görüşmede kargonun N.D. tarafından Ankara’nın Çankaya ilçesindeki bir şubeden gönderildiği saptandı.

Şüphelenen baba kargo etiketinden N.D.’ye ulaşmış

Gelen kargoyu görebilen baba, neden çikolata ve kahvenin kargoyla yollandığını kızına sorması üzerine kızı M.E., moralinin bozuk olduğu için erkek arkadaşı kadar yollandığını ve kutu üzerindeki etiketin sökülmesini istediğini söyledi. Bu koşul karşısında şüphelenen E.E. derhal kargonun üzerindeki isme ulaşarak N.D.’ye niçin kızına uyuşturucu madde gönderdiğini sordu. Uyuşturucu gönderdiğini inkar eden N.D. ise sevgilisinin tedirgin zamanlarında esrar kullandığını iddia etti.

Adli tıp raporunda reel ortaya çıktı

Şüpheli N.D. savcılık tarafından alınan ifadesinde suçlamaları kabul etmedi fakat M.E. de kendisine gelen paketin içinde yer alan uyuşturucuyu iki hafta önce kullandığını açıklama etti. Bu şart üzerine savcılık M.E.’nin idrar örneğinin dosyaya eklenmesini istedi. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda M.E.’nin idrarında yer alan örneğin kendisine gelen hediye paketindeki esrar maddesiyle benzer uyuşturucu ve uyarıcı madde olduğu saptandı. Müşteki E.E.’nin beyanını ve M.E.’nin Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporunun değerlendirilmesi üzerine, şüpheli N.D.’nin savcılıktaki savunmasının üstüne atılı suçtan kurtulmaya yönelik olduğu belirlendi. Mahkeme tarafından dosyaya gelen evrakların değerlendirilmesi ve şüphelinin savunmasının arkasından davalı N.D., ‘uyuşturucu ya da uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ANKARA

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri Evinde elleri bağlı, ağzına havlu sıkıştırılmış olarak bulundu! Kuryenin esrarengiz ölümünün altından hırsızlık çıktı

Evinde elleri alt, ağzına havlu sıkıştırılmış olarak bulundu! Kuryenin esrarengiz ölümünün altından hırsızlık çıktı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir