Samsun’da ‘Pati Şenliği’: Sevimli dostlar öğrencilerin ilgi odağı oldu

SAMSUN (İHA) – Samsun‘da ‘Pati Şenliği’: Şirin dostlar öğrencilerin alaka odağı oldu

SAMSUN – Samsun Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla “Pati Şenliği” düzenledi. Etkinlikte birbirinden şirin can dostları, öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Can dostlarının tedavi, bakım, gıda ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürekli sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenledi. Sevgi Kafe yanında gerçekleştirilen Pati Şenliği etkinliğine hayvansever dernekleri temsilcileri ve öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Öğrencilere, yapılan çare çalışmaları, bakım uygulamaları ile ilgili veri verildi. Kedi ve köpek bakımı hakkında yapılması gerekenler anlatıldı. Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde görevli baytar doktor ve personelleri ile öğrencilerin vakit geçirmesini sağlayan etkinlikte hayvanların birer canlı olduğunun unutulmaması gerektiği ve sağduyu davranılması gerektiği mesajı verildi.

“Amacımız farkındalık oluşturmak”

İmkanı olan herkesin Büyükşehir Belediyesi’nin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi’nde yer alan şirin canları sahiplenmelerini öğüt eden Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Yoklama Dairesi Bsevgianı Ali Tulumen, “Düzenlediğimiz etkinliğimize katılım gösteren herkese candan teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Bsevgianımız Mustafa Demir’in bsevgianlığında bu canlar bize itimat ve yaşadığımız dünya tüm canlılara itimat bilinciyle farkındalık meydana getirmek, çocuklara duyarlılığı telkin etmek için bu etkinliği düzenledik. Burada temas etmenin, çocuklarla hayvanları bir araya getirmenin ne kadar etkin olduğunu gördük. Bu güzel ve manalı günde her evde bir pati olmasını, yani can dostlarımızın satın gücüne gitmek yerine bakım merkezimizden sahiplenilmesini istiyoruz. Sevimli dostlarımız için yaptığımız çalışmalar artarak devam edecek” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik İşleri Şube Müdürü Savaş Kasap, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak ayrıca hayvan dostlarımızı ayrıca de çocuklarımızı hoş bir haricen bir araya getirerek bir etkinlik planladık. Bildiğiniz gibi dünyada yalnız yaşamıyoruz. Sokak hayvanlarımız, evcil hayvanlarımız bizim için çok değerli, onları fazla seviyoruz” diye konuştu.

Öğrenci Mehmet Han Ünal, “Bu etkinliğe hayvanların haklarını korumak için geldik. Buraya hayvanları sevmeye geldik. Açıkçası çok mutluyum. Böyle tatlılıklarla buluşmaktan, sevmekten fazla mutluyum. Kediyi seviyorum. Daha önceden de daima kendi sevdim. Küçükken köpeklere çok alışkın değildim yeni alışıyorum. Hayvanlara nasıl kuvvet uyguluyorlar anlamıyorum. Şu lahza sırtımda fazla tatlı ne yapabilirim ki ona” şeklinde konuştu.

Öğrencilerden Ömer Özdemir ise, “Hayvanlar var, onlara bakıp seviyoruz. Güzel yani onlar da bizim gibi canlı. Onlara da hürmet duymalıyız. Elimdeki köpekte çok tatlı. İnsanlar şunu bilmeli oysa biz canlı isek bunlar da canlı. Nasıl biz birbirimize saygı gösteriyorsak onlara da saygılı olmalıyız. Diğer tüm sahipsiz hayvanlara da sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte ayrıca yapılan insanlar oyunları gösterileri herkesin beğenisi toplarken, müzik dinletisi ile etkinlik sona erdi.

(FAU-SLH-Y)Samsun'da 'Pati Şenliği': Sevimli dostlar öğrencilerin ilgi odağı oldu

Samsun'da 'Pati Şenliği': Sevimli dostlar öğrencilerin ilgi odağı olduSamsun'da 'Pati Şenliği': Sevimli dostlar öğrencilerin ilgi odağı oldu

Samsun'da 'Pati Şenliği': Sevimli dostlar öğrencilerin ilgi odağı olduİhlas Haber Ajansı / Furkan Abrek Ünal – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir