McGurk kimdir Brett McGurk kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimler aralarında McGurk geliyor. Peki, McGurk kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne, hangi ülke doğumlu, doğum tarihi kaç, ne iş yapıyor? McGurk hakkında tüm bilgiler haberimizde… Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve nesnel haberler için okumaya devam edin.

BRETT MCGURK KİMDİR?

Brett H. McGurk (20 Nisan 1973) George W. Bush, Barack Obama ve Donald Trump hükümetlerinde üst düzey bambsevgia milli güvenlik pozisyonlarında ödev yapmış Amerikalı diplomat, avukat ve akademisyen. Gündem haberler için bizi peşine düşüp takip edin. Haberler.com gündemin sıcak konularını sizler için derliyor.

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde son resmi görevi; IŞİD’le Uğraş Küresel Koalisyonu’nun özel Bsevgianlık elçisi olarak üstlendiği görevdi. Bu pozisyona Ekim 2015’te dönemin ABD Bsevgianı Barack Obama kadar atanmıştı. Trump yönetimi kadar 2018 yılına değin bu görevde tutuldu. McGurk’ün, Şubat 2019 ortasına kadar görevini sürdürmesi planlanmaktaydı. Lakin; Bsevgian Trump’ın Suriye’den Amerikan askerlerini çekme kararı almasının ardındaki 2018 Aralık ayında görevinden istifa etmiştir.

Ocak 2021’de, ABD Bsevgianı Joe Biden, Amerika Birleşmiş Devletleri Ulusal Güvenlik Konseyi’nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika koordinatörü olarak McGurk’u görevlendirmiştir.

Haberler.com – Gündem /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir