Kibritle oynarken elbiseleri tutuşup yanan ufak Yusuf iyileşip okula gitmek istiyor

ERZURUM (AA) – Sancı‘da yaktığı kibritin elbiselerini tutuşturması sonucu vücudunda yanıklar oluşan ve Erzurum Kent Hastanesinde tedaviye alınan 8 yaşındaki Yusuf Paliğa, iyileşip okula gideceği günü bekliyor.

Sızı şehir halkı merkezde yaşamış Şimşek Paliğa’nın oğlu 3. derslik öğrencisi Yusuf Paliğa, 1 hafta önce mutfaktan aldığı kibriti yakınca kıyafetleri aniden ateş aldı.

Ailesinin yardımıyla elbisesindeki alevler söndürülen küçük Paliğa, ambulansla kaldırıldığı Sancı Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki ilk müdahale sonrası Erzurum Büyük Kasaba Hastanesi Yanık Çare Merkezine sevk edildi.

Sol kolu ile göğsünde 2. derece yanıklar oluşan ve halen tedavisi süren Yusuf Paliğa, iyileşip okula gideceği günü umutla bekliyor.

Yusuf Paliğa, AA muhabirine, kibritle oynadığı için fazla pişman olduğunu söyleyerek, “Kibritin nasıl yandığını merak ettiğimden kibritle azıcık oynamak istedim ve sonunda yandım. Çocuklar böyle güvenli olmayan şeyler yapmasın. İyileşip biran önce okuluma gitmek istiyorum.” dedi.

Baba Şimşek Paliğa da çocukların kibrit ve kavramak gibi güvenli olmayan şeylerden uzakta durmasını, ailelerin de bu konuda daha dikkatli olmasını istedi.

AA / İlhami Erkılıç – Son Dakika Haberleri Meteoroloji günlük hava raporunu yayımladı! Erzurum, Kars ve Ardahan için yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji jurnal hava raporunu yayımladı! Erzurum, Kars ve Ardahan için yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'den 3 bölge için uyarı! Kar, sağanak, fırtına geliyor

Meteoroloji’den 3 bölge için dikkat! Kar, sağanak, kasırga geliyor

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir