Kendini polis olarak tanıtan hilebaz yakalanarak tutuklandı

BARTIN (İHA) – Kendini polis olarak tanıtan hilekarn yakalanarak tutuklandı

Yaşlı kadını ‘polisim’ diyerek kandırıp altınlarını çaldı

BARTIN – Bartın‘da telefonla aradığı ihtiyar kadına kendini ‘polis’ olarak tanıtan ve “Adınıza sahte kimlik çıkartılmış, sahte kimlik çıkaran şahıs altın çalmış ve çaldığı altınları sizin evde sakladığını söylüyor, sizdeki altınları incelenmek için almamız gerekiyor” şeklindeki söylemlerle yaşlı kadının ziynet eşyalarını alarak dolandıran zanlı, Bartın İl Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Bartın’da meydana gelen olayda S.Ç. isimli şahıs kendini polis olarak tanıtarak yalnız yaşayan 80 yaşındaki H.B. isimli kadını aradı. Yaşlı kadına telefonda, “Adınıza sahte kimlik çıkartılmış, sahte kimlik çıkaran şahıs altın çalmış ve çaldığı altınları sizin evde sakladığını söylüyor, sizdeki altınları incelenmek için almamız gerekiyor” şeklinde söylemlerde bulunan S.Ç. bir zaman sonradan kadının yaşadığı eve gitgide artarak; 6 bilezik, 2 yüzük ve 1 küpeden oluşan ziynet eşyalarını alarak yaşlı kadının evinden ayrıldı.

Ihtiyar bayan dolandırıldığını anlayınca durumu Bartın İl Emniyet Müdürlüğüne bildirdi. Aynı gün içerisinde 85 yaşındaki Ü.F. isimli kadının da benzer yöntemle dolandırılmaya çalışıldığı anlaşıldı.

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğüne ast ekiplerce yapılan çalışmalarda iki öbür üçkâğıt olayının da S.Ç. göre gerçekleştirildiği ve S.Ç.’nin Adana’ya gitmek üzere Bartın’dan ayrıldığı saptandı. Yürütülen tahkikat sonucunda Ankara ilinde otobüsle gezi halinde olduğu belirlenen S.Ç. yanında ziynet eşyaları ile birlikte yakalandı.

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalanan ve gözaltına alınan şüphelinin Zonguldak ili Ereğli ilçesinde de aynı yöntemle 69 yaşındaki Ş.Ç. isimli mağduru 30 bin TL dolandırdığı tespit edildi.

80 yaşındaki H.B.’ye ait ziynet eşyaları teslim edilirken emniyetteki sorgusunun arkasından adliyeye sevk edilen değişken S.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dolandırılan H.B. yaşadığı olayı anlatırken, “Bir kişi aradı beni. Savcılıktan onu arıyoruz dedi. Altınların bileziklerin var mı diye sordu. Ben de 5 tane bileziğim, bir tane de ayrıyeten düz bileziğim var dedim. dahası üç çift yüzüğüm bir tane de küpem var dedim. Bu altınları alacağız araba bekliyor bu altınları inceleyeceğiz dedi bana. Telefonunu kapama acilen kişi gelecek kapıyı açarsın dedi. Bekledim, telefon açık kaldı. O şahıs ayakkabılarıyla birlikte içeri girdi telefonda konuştuğu kişiye savcım, komiserim diyerek ben geldim emanetleri aldım o şahıstan dedi. 5 tane burma bilezik, bir tane de ayrıyeten bileziğim daha vardı, üç çift küpe bir tane de bileziğim vardı. Güvenlik arabası bekliyor orada analiz yapacağız sonradan eve getireceğim sana dedi. Bileziklerimi her şeyimi aldı. Benden bir tane de poşet istedi içine koymaya. Aldı gitti yeniden da gelmedi. Sonradan ben emniyeti aradım. Emniyette sağ olsun polisler geldiler çözümleme yaptılar. Ondan daha sonra akşam bitmiş emniyete gittik. Sağ olsunlar emniyet amirleri bizim altınlarımızı aldılar getirdiler. Allah bin kere razı olsun polislerimizden” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Bülent Bostancı – Son Dakika Haberleri Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp sandıkla denize attılar! Cinayeti dini nikahlı eşi planlamış

Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp sandıkla denize attılar! Cinayeti dini nikahlı eşi planlamış

Erkek arkadaşı tarafından 9 yerinden bıçaklanan Nazlı Koldaguç hayatını kaybetti

Erkek arkadaşı kadar 9 yerinden bıçaklanan Nazlı Koldaguç hayatını kaybetti

Misafirliğe gittiği evde canına kıyan Şeyda, polis abisinin tabancasını kullanmış

Misafirliğe gittiği evde canına kıyan Şeyda, polis abisinin tabancasını kullanmış

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir