Kadınlar farkındalığı arttırmak için bisiklet başına geçti

Kadınlar farkındalığı arttırmak için bisiklet başına geçti- Kadınlar önce bisikletlerini süslediler, sonra büyük kasaba merkezinde tur attılar

Bilecik Belediye Bsevgianı Semih Şahin

“Bisiklet kullanımının artırılması ve özendirilmesini amaçlıyoruz”

BİLECİK – Bilecik’te bisiklet kullanımın artırılması amacıyla düzenlenen bisiklet turu renkli görüntülere sahne oldu

Bilecik Amatör Spor Haftası ve bisiklet kullanımın artırılması nedeniyle belediyesi önünde bir araya gelen bisikletliler önce bisikletlerini süslediler, daha sonra büyük kasaba merkezinden ilerleyerek Cumhuriyet meydanına doğru bisiklet sürdüler. Belediye Bsevgianı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin de etkinliğe katılarak bisikletlilerin heyecanını paylaştı. Düzenlenen etkinlikte, bisikletin doğa ve çevreye olan katkısı sloganlar eşliğinde duyurulurken, şehir merkezinden geçen bisikletlilere, esnaf ve vatandaşlar da alkışlarla takviye verdi.

“Bisiklet kullanımının artırılması ve özendirilmesini amaçlıyoruz”

Bilecik Belediye Bsevgianı Semih Şahin, düzenledikleri birçok etkinlik ile bisiklet kullanımının artırılması ve özendirilmesini amaçladıklarını belirterek, “Fiilen bu tür etkinlikler uluslararası boyutlarda gerçekleştirilen aktiviteler. Biz de önümüzdeki yıllarda daha da büyüterek yapmak istiyoruz. Bu konuda Dinç Kentler Birliği üyesi bir belediye olarak almış olduğumuz ödüller de var. Arabadan uzaklaşıp bisiklet kullanımının artırılması ve özendirilmesini istiyoruz. Bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Bu tür etkinlikler, insanları ve bizleri fazla mutlu ediyor. Gerçekten hala da pandeminin etkileri devam ediyor. Katılımın çok olmaması namına çok ilan yapmadık açık konuşmak gerekirse. Fakat bu etkinliği yaşatmaya devam edeceğiz.” dedi.

Müzik eşliğinde Cumhuriyet Meydanına ulaşan bisikletlilere burada sağlıklı hayat egzersizleri anlatıldı ve zumba dansı yapıldı. Faaliyet, Bsevgian Şahin ve eşi Serpil Şahin’in çocuklara şeker dağıtması ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

İhlas Haber Ajansı / Cem Kaan Toka – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir