İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci

İZMİR (İHA) – İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet sevinci

İZMİR – İzmir Kavram Iş Yüksek Okulu 2019-2020/2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni, coşkulu anlara sahne oldu. Mezunlar, her zaman birlikte keplerini fırlatarak mezun olmanın sevincini yaşadı.

İzmir Kavram Iş Yüksek Okulu, 2019-2020/2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni düzenledi. Çiçeği burnunda bin 157 mezun, büyük kibir yaşadıkları gecede hep birlikte keplerini fırlattı. İzmir Kavram Iş Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Derman Küçükaltan, “2018 yılında 27 program ve 605 öğrenci sayısı yer alan yüksekokulumuz, bugün biri ikinci öğretim edinmek üzere 35’e erişen programı ve bin 850 öğrenci sayısı ile çabucak büyüyor. Sektörlere literatürdeki deyimiyle ‘ara eleman’ olarak başlayıp iş uygun data, teçhizat ve birikimiyle başlıca elemana dönüşebilen mezunlarımızı bakmak bizlerin hedefi ve kıvancıdır. Bu bağlamda, bugüne değin bir fazla kurum ve kuruluş ile öğrencilerimize yönelik mesleki eğitim ve staj işbirlikleri protokollerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Mezuniyet programının sunuculuğunu ünlü spor spikeri ve akademisyen Emre Tilev üstlendi.

“Hibrit eğitime başlamış bulunmaktayız”

Akademi faaliyete geçtikten yaklaşık bir yıl sonra pandemi yaşandığına uyarı çeken Küçükaltan, “Yaşadığımız küresel salgın, tüm eğitim kurumları gibi kurumumuzun da hareket alanını kısıtlamıştır. Sahada bakmak istediğimiz öğrenci profilinin yerini, klavye-ekran başındaki öğrenci almıştır. Her ne kadar yüz yüze eğitime uzun bir süre ara vermiş olsak da, uzak öğretimle, gerçekleştirdiğimiz online bilimsel etkinliklerle öğrencilerimizin her daim kendi alanlarından ve hocalarıyla iletişimlerinden kopmamalarına özen gösterdik. Tüm bunlara rağmen, her iki dönem mezunlarımızla takriben iki dönem de olsa yüz yüze çalışabilmenin şansını yakaladık. Fazla şükür ancak, aşılamanın hızlanması ile birlikte tekrar kontrollü olmak kaydıyla 20 Eylül’den itibaren hibrit eğitime başlamış bulunmaktayız” diye konuştu.

Ailelere ve mezunlara seslendi

“Bu yıl DGS olarak adlandırılan merkezi Dikey Geçiş Sınavına giren mezunlarımızın da bu sınavda başarılı olduklarını görmek bizleri gururlandırmıştır” diyen Küçükaltan, şöyle devam etti: “Bu mezunlarımızın sürecek lisans eğitimlerinde de başarılı olduklarını bakmak mutluluğumuz olacaktır. Değerli aileler; bedensel, manevi desteğinizi bahşettiğiniz evladınız, bundan sonradan da Kavram Ailesi’nin bir paydaşıdırlar. Onların bundan sonraki yaşamlarında da başarılı olduklarını bakmak sizler gibi bizleri de gururlandıracaktır. Sevgili mezunlarımız; okullarda teorik ve pratik bilgileri ne dek iyi almış olsanız da, gerçek yaşamın fazla karışık ve engebeli labirentlerle batmış olduğunu unutmayınız. Bilgiye erişimin burada bitmediğini, yaşam boyu sürdüğünü aklınızdan çıkarmayınız. bu nedenle her adımınızda yine bizlerle, hocalarınızla iletişim kurmaktan sakınmayınız. Her gereksinim duyduğunuzda yeniden bizlere danışınız. Sadece mezun buluşmalarımızda yok, her daim kapılarımızın size açık olduğunu unutmayınız. Biliniz ki, her son yeni bir başlangıçtır. Hoş başlangıçlarınız olsun. Yolunuz ve bahtınız daima açık olsun.”

“İyi insan olmaktan katiyen vazgeçmeyin”

Küçükaltan, sözlerini şöyle tamamladı: “Hangi mesleği yaparsanız yapın, ilk olarak iyi insan olmaktan katiyen vazgeçmeyin. Cumhuriyetimizin, Anayasamızda açıklanmış değerlerini, vatan-sancak ve doğa sevgisini yüreğinizden katiyen eksik etmeyin. Farklılık ve farkındalığınızı ortaya belirlemek için defalarca yürüyün, koşun, ilerleyin ama katiyen durmayın”

Mezuniyet programı, mezun öğrencilerin sahneye çıkması ve kep fırlatması ile sona erdi.İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinciİzmir Kavram Meslek Yüksekokulu'nda mezuniyet sevinci

İhlas Haber Ajansı / Ali İhsan Çiftlik Sahibi – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir