İYİ Parti Genel Bsevgianı Akşener, Gelecek Partisi Genel Bsevgianı Davutoğlu’nu ziyaret etti

İYİ Parti Genel Bsevgianı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Bsevgianı Ahmet Davutoğlu‘nu ziyaret etti.

Gelecek Partisi Genel Merkezi’ndeki görüşmenin ardındaki Akşener ve Davutoğlu yorumlama yaptı.

Akşener, görüşmede, partisinin “İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme” dair yaptığı çalışmayı paylaştığını belirterek, “Ekonomiyi, işsiz gençleri, demokrasinin geldiği noktayı, hukukun ve adaletin nasıl yerlerde süründüğünü konuştuk. Bunlarla ilgili görünüm alışverişinde bulunduk. Bizim açımızdan yardımsever bir mülâkat oldu.” dedi.

Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu şartların köklü değişimi zorunlu kıldığını savunan Davutoğlu da bir takım ekonomik verilere değindi.

Davutoğlu, “İktidar bu ekonomik tablo aleyhinde ders içeri almamak, yeni egzersiz yaparak meselelere çözüm bulmak yerine, bir kanadı bütün bu işsizlikten, enflasyondan kebapçıları sorumlu tutuyor. Diğer bir kanadı da çiftçiler feryat ederken, ‘çiftçilerimiz mutlu’ diyor. Halktan kopmuş bir iktidarla aleyhinde karşıyayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Parlamenter sistemle ilgili yürütülen çalışmaları ele aldıklarını dile getiren Davutoğlu, “Bunlar iş birliği çalışmalarıdır. İttifak meselesi bunun ötesinde bir alandır. Her konuda her partiyle Türkiye’nin geleceği, iyiliği için birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Sorular

Açıklamaların arkasından Akşener, bir gazetecinin, Cumhurbsevgianı Recep Tayyip Erdoğan’ın, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda paylaştığı videoyu anımsatması üzerine, 28 Şubat ile ilgili kararların dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan, Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller ve kendisinin imzaladığı bir hükümet kararı olduğunu söyledi.

Akşener, “Sayın Erdoğan 2001’de partisinin kuruluşuna beni ziyafet etti. 2015’te bana başbakan yardımcılığı öneri etti ve 2020’de ne değin milli ve yerli olduğumu ifade edip, ‘buyurun beraber bir berber dükkanı kuralım’ dedi. Bunların tamamını reddettim.” ifadelerini kullandı.

Sizce Türkiye, parlamenter sisteme dönmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) September 30, 2021 AA / Esin Işık – Son Dakika Haberleri Son anketten ezber bozan sonuçlar çıktı! İYİ Parti oyunu yüzde 15'den yüzde 19'a çıkardı

Son anketten ezber bozan sonuçlar çıktı! İYİ Parti oyunu yüzde 15’den yüzde 19’a çıkardı

Erdoğan'ın 'HDP, Akşener'i veto etti' sözlerinin ardından İYİ Partili Çelik'ten Haberler.com'a özel açıklama: Kuru bir siyasal manevra

Erdoğan’ın “HDP, Akşener’i veto etti” sözlerinin ardındaki İYİ Partili Çelik’ten Haberler.com’a özel izah etme: Kuru bir siyasal manevra

Cumhurbsevgianı Erdoğan, grup toplantısında izletti! İşte Akşener'in tarihi 28 Şubat konuşması

Cumhurbsevgianı Erdoğan, grup toplantısında izletti! İşte Akşener’in tarihi 28 Şubat konuşması

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir