İmamoğlu, Avcılar’da İBB’nin yükseköğrenim kız öğrenci yurdunu ziyaret etti

AVCILAR, İSTANBUL (DHA) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bsevgianı Ekrem İmamoğlu, eşi Istek İmamoğlu ile Avcılar‘da İBB’ye ait Özel İBB Avcılar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu1’i  ziyaret etti, yurdun önünde bulunan pazarı gezdi.

Ekrem İmamoğlu sabahtan saatlerinde 198 yatak kapasiteli Özel İBB Avcılar Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu1’i eşi Istek İmamoğlu ile ziyaret etti, öğrencilerle ve yurt görevlileriyle sohbet etti. Ziyareti esnasında yorumlama yapan Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da İBB’ye ait yurt olmaması fena bir duygu, hiç güzel bir şart değildi. Bu konuyu eşimle de beraber hep konuşuyorduk. Ilk Kez kızlarımızın okuması konusuna fazla alaka gösteriyoruz Dilek ile beraber. dahası İstanbul’a gelen üniversiteyi şampiyon gençlerimizin yurt bulamaması hepimizi çok içten üzüyor. Biz bu yönüyle bir açığı kapatmaya başladık ama seri hareket edeceğiz. Bini aşan bir kapasiteye yakında ulaşacağız. Hazırladığımız bir yurdumuz daha var Gaziosmanpaşa’da. İnşaatı sürekli yurtlarımız var Bağcılar’da ve Küçükçekmece’de, hızlandık onlarda da. bununla birlikte yeni görüşmelerimiz var, arayışlarımız var. Yeni dediğimiz şey ayrıca kiralamak, keza süratli hareket etmek. Sizler şanslısınız lakin biz bu şansı daha artı sayıda insanımıza, gencimize tahsis etmek istiyoruz. Erkek yurdu da açmak istiyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Amacımız çabucak 5 bin yatağa gelmek. Bu konuda bize katkı sunmak isteyen, öbür noktalardan halk, kurumlar bono kurmaya başladı. Bize bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız var yurt yapımıyla ilgili. Bize binalarını vermek isteyenler var. Binalarıyla ilgili makul seviyede uzlaşma yapmak isteyen kurum ve kuruluşlar var. Bizim gücümüz var. Gücümüz rahatlıkla buna yeter. 5 bin yatağa varmak istiyoruz” dedi.

“HEDEFİMİZ İSTANBUL’DA MINIMUM 75 BİN GENCE BURS İMKANI SAĞLAYAN BİR KURUM OLABİLMEK”

İmamoğlu, “İlk kez İBB olarak yurt imkanının yanına burs da sağlıyoruz” diyerek şunları kaydetti:

“Bu yıl inşallah 45 bin, 50 bin sayılarına çıkmaya niyetliyiz. Takdir edersiniz fakat yurda girmeyle ilgili nasıl bir kaide manzumesi koyuyoruz. Diyoruz ki; şu şartları sağlayanları sırayla alalım. Hak yememeye çalışıyoruz. Bursu da böyle veriyoruz lakin burs imkanları bu ülkede artmalı. Biz mesela askıda fatura sistemi yaptık. Aynı sistemi burs ile ilgili de kurduk. Orada da hemen binlerce gencimize burs imkanı sağlayan vatandaşlarımız oluyor. Bizim gibi bsevgia kurum ve kuruluşlar da var ama bunlar artmalı. Gençlerimizin önünden okumayla ilgili bütün engelleri kaldırmalıyız. Buna da hassas baktığımı bilin. Biz de elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah hedefimiz İstanbul’da asgari 75 bin gence burs imkanı karşilayan bir kurum olabilmek.”

İmamoğlu sonradan yurdun önünde kurulan mahalle pazarını dolaştı, esnafı selamladı.

– İstanbulİmamoğlu, Avcılar'da İBB'nin yükseköğrenim kız öğrenci yurdunu ziyaret etti

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri Son Dakika | Ankara-İstanbul yolundaki trafik kazasında 3 kişi öldü

Son Dakika | Ankara-İstanbul yolundaki trafik kazasında 3 birey öldü

İstanbul'da gece düşen göktaşı, gökyüzünü aydınlattı

İstanbul’da gece düşen meteor, gökyüzünü aydınlattı

Afgan sığınmacılarla ilgili tanıtım filmi tepki çeken Oğuzhan Uğur, hakkındaki suçlamaları reddetti

Afgan sığınmacılarla ilgili tanıtım filmi tepki çeken Oğuzhan Uğur, hakkındaki suçlamaları reddetti

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir