Horozu çok olan köyün sabahı geç olur atasözünün anlamı nedir, ne demek Horozu fazla olan köyde sabahleyin geç olur TDK ’ya tarafından ne kavrayış geliyor

Horozu fazla olan köyün sabahı geç olur atasözü neyi açıklama etmektedir? Horozu çok olan köyün sabahı geç olur ne kavrama geliyor en fazla merak edilen atasözlerinden birisidir. Peki, TDK’ya kadar Horozu fazla olan köyde sabah geç olur nedir, ne demektir? TDK’ya kadar atasözünün anlamı nedir? Cümle içerisinde nerelerde kullanılır?

TDK’YA TARAFINDAN HOROZU FAZLA OLAN KÖYDE SABAH GEÇ OLUR NE DEMEK?

Türk Dil Kurumu’na göre Horozu fazla olan köyde sabah geç olur atasözünün anlamı “`karışanı fazla olan işlerden netice şiddet alınır` anlamında kullanılan bir laf.” demektir. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve nesnel haberler için okumaya devam edin.

Horozu çok olan köyün sabahı geç olur atasözünün anlamı nedir, ne demek? Horozu çok olan köyde sabah geç olur TDK'ya göre ne anlama geliyor?

TDK’ya göre Horozu çok olan köyde sabahtan geç olur anlamı : `karışanı çok olan işlerden sonuç zorlama alınır` anlamında kullanılan bir laf.

HOROZU ÇOK OLAN KÖYÜN SABAHI GEÇ OLUR NE DEMEK?

Horozu fazla olan köyün sabahı geç olur, “Bir konu üzerinde söz söyleyen fazla olursa hüküm vermek gecikir.” anlamına gelir. Haberler.com kısaca bilgiler sizlerle. Aşağıdan haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Haberler.com – Gündem /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir