HDP’li meclis üyesi, belediye bsevgianının üstüne yürüdü

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Meclisinde, HDP’li meclis üyesi Yıldırım Akpınar, Belediye Bsevgianı Mustafa Gültak’ın üstüne yürüdü. Gerginlik nedeniyle Bsevgian Gültak, oturuma 10 dakika ara verdi.

Akdeniz Belediye Meclisi Ekim Ayı İlk Toplantısını, Belediye Bsevgianı Mustafa Gültak bsevgianlığında, konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantıda 2022 yılı bütçesi ile ilgili teklif görüşüldü fakat görüşme sırasında meclis üyeleri arasında gerginlik yaşandı. Toplantıda elinde bütçe detaylarının yer aldığı kitapçıkla söz bölge EMEP’li meclis üyesi Halil Kara, 2022 bütçesi ile ilgili görüşlerini açıklama etti. Bunun üzerine AK Parti’li meclis üyesi Aysel Mavioğlu Öner, Kara’ya tepki göstererek, “Bütçe daha komisyonda bile tartışılmamışken sizin elinizde broşür nasıl olur. Görüşlerinizi 15 gün sonraki mecliste ifade edersiniz” dedi. Akdeniz Belediye Bsevgianvekili Açık Fikirli Eğin de Kara’ya tepki göstererek, “Büyük bir panik havası seziyorum. Bu eleştirilerinizi bugün söylemeye gerek yok. Ayın 15’indeki meclis toplantısında dile getirirsiniz” ifadelerini kullandı.

Daha sonradan laf bölge HDP’li meclis üyesi Yıldırım Akpınar, “Gündem gereği meclis üyelerinin konuşması gayet doğal. Burada emme basma tulumba gibi el kaldırma indirmeye gelmedik. Konuşacağız bu bizim hakkımız. Gündem üzerinde meclis üyelerinin tavır hakkı var. Bu meclisin sol göre muhalefet grubu var. Bu tarafta da Cumhur İttifakını yaratıcı AK Parti ve MHP üyeleri var. Birde Mustafa Gültak, Açık Fikirli Engin, Tufan Nenni’den oluşan, biz diğerleri ile yok de kendi başımıza burayı yönetiriz diyen bunların dışarıda bir grup var” sözlerini kullandı.

Bsevgianın üzerine yürüdü

HDP’li Akpınar’ın sözlerine tepki gösteren MHP’li Tufan Nenni, “Edepsizlik yapma kim kimi yönetiyormuş. Nedir bu dispepsi? Mum gibi eriyorsunuz. Benim üzerimden siyaset yapmayı bırakın. Siz bana saldırdıkça ben de size güleceğim” diye yanıt verdi. Akpınar ise “Geçen mecliste bu adam ortayı nasıl karıştırdı gördünüz” şeklinde konuştu. Araya giren ve HDP’li Akpınar’a tepki belirten Akdeniz Belediye Bsevgianı Mustafa Gültak, “Yıldırım hocam sizi söylediğiniz sözler nedeniyle kınıyorum. Siz beni bir şeyle itham ediyorsunuz” ifadelerini kullandı. Bu sözlerinden ardındaki Akpınar, Nenni’ye doğru yönelerek, “Kendi İstiklal Marşı söylemeyi bilmez çıkıp İstiklal Marşı söylesin” diyerek kürsüye ziyafet etti. Araya giren Bsevgian Gültak, “Şimşek beyi kınıyorum. Her şey hoş sırası gelmişken bir program metni yazdı. Akıcılık yazmayın. Yıldırım bey. Siz bölücülük yaptınız. Siz bu işleri iyi yapıyorsunuz. Siz bu işleri iyi beceriyorsunuz” dedi. Bsevgian Gültak’ın bu sözleri üzerine daha da gerilen HDPli Akpınar meclis kürsüsüne doğru yönelerek Gültak’ın üzerine yürüdü. Yaşanan gerginlik sebebiyle Bsevgian Gültak oturuma ara verdi. – MERSİN

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir