Gaziantep’te sanayiciler ödüllerini aldı

GAZİANTEP (DHA) – GAZİANTEP Sanayi Odası (GSO) kadar sanayicilerin başarılarını teşvik etmek nedeniyle düzenlenen ‘ Gaziantep‘in Yıldızları Ödül Töreni’ düzenlendi.

Şehitkamil Konferans Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bsevgianı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Bsevgianı Fatma Şahin, Gaziantep Sanayi Odası Bsevgianı Adnan Ünverdi, ilçe belediye bsevgianları ile sanayiciler katıldı. Son dönemde başarıları ile ön plana meydana çıkan sanayici ve firmalar ile Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 büyük sanayi kuruluşunda yer alan firmalar ödüllerini aldı. Ayrıca TÜBİTAK ve KOSGEB Ar-Ge desteklerinden yararlanarak ürün geliştiren şirketler de ödül alırken, en fazla berat, marka, endüstriyel tasarım ve yararlı model tescili yapan firmalar da ödüle bedel görüldü. 81 firmanın ödül aldığı ve bu sene daha yeşil ve pak bir dünya olması nedeniyle farkındalık oluşturulmak istenen tören ‘Yeşil Dönüşüm Başlıyor’ sloganıyla düzenledi.

‘DÜNYA ACİL UYARI VERİYOR’

Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Hasan Suver, Gaziantep’in sanayisi, üretimi ve ihracatı ile Güneydoğu Anadolu’nun seçkin bir şehri olduğunu belirtirken, dünyanın kaynak olarak uyarı verdiğini söyledi.

Üretmenin bu dönemde çok önemli olduğunu vurgulayan Suver, “Bundan Böyle dünyamız ivedi uyarı veriyor. Artık kaynaklar işletilip tüketiliyor bir yana bu kaynaklar insanlığın ve dünyanın başına bir facia olarak geri dönmeye başlıyor. Derhal bundan böyle yeni kaynak üretmek fazla gerekmiyor. Yapılmış olan mahsul her tarafta kullanılabilir ayla dönüştürülesi gerekiyor. Bunu yaparken bundan böyle teknoloji kullanılıyor. Bilhassa yenilenebilir enerji kaynakları için yürütülen çalışmaları da önemli buluyorum. Çünkü tüketilen kaynaklar insanlığın başına bir bela olarak dönecektir. Yeni bir dönem için yeni bir fırsat. Bu fırsatı Gaziantepli girişimcilerin yakalayacağına inanıyorum. Burada ben bu ışığı gördüm” dedi.

‘GAZİANTEP BÜTÜN COĞRAFYANIN İTİCİ GÜCÜDÜR’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Bsevgianı Rifat Hisarcıklıoğlu ise Gaziantep’in bölgenin nahoş gücü olduğunu ve rol model olduğunu belirtti. Yılda 10 milyar ihracata ulaşmaya eksik kaldığını açıklayan Hisarcıklığlu, “Gaziantep bütün bu coğrafyanın rol modeli ve nahoş gücü oldu. Yılda 10 milyar dolar ihracata ulaşmaya fazla eksik kaldı. Yeniden 10 sene önce en büyük bin sanayi kuruluşu aralarında Gaziantep’ten 35 firma vardı. Acilen bu sayı 67’ye yükseldi. Listede maksimum firmaya sahip 4’üncü il haline geldi. Yalnızca sanayide değil, tarımda marka oldu. Tarım ihracatında birincil 5 şehir içinde yer aldı. Turizmde mükemmel atağa kalktı. Hem tarih ve kültür turizminde, keza gastronomi turizminde bir dünya markası haline geldi. UNESCO’nun listelerine girdi. bundan bsevgia teknolojide atılım yaptı. Gaziantep Teknopark en hızlı büyüyen teknoparklar aralarında yer aldı. Gaziantep küresel ekonomide de söz sahibi bir büyük kasaba olma yolunda çabucak ilerliyor. Yeniden Odamız, başlattığı sanayide mutasyon hamlesiyle şehre kazandırdığı model fabrikayla, kurduğu teknoloji geliştirme merkeziyle ve Mesleki Eğitim Merkeziyle, şehrimize hem nitelikli insan ayrıca de yüksek teknoloji ve yüksek katma bedel kazandırıyor. Projeleriyle Gaziantep’i neredeyse geleceğe taşıyor. Sanayi Odamız kuruluşundan itibaren Gaziantep’e layık katan hizmetlerde bulunuyor” diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül, üretimde kalkınan şehrin ülkeyi de kalkındıracağını açıklama ederek, Gaziantep sanayisinin dünya ile entegre olduğunu ve dijital dönüşüme hazırlanmış olduğunu kaydetti.

Vali Gül, “Hoş bir etkinlik için bir aradayız ve ortada bir başar var. Bu başarının aktörleri de sizlersiniz. Sizler dedelerinizden aldığını bayrağı daha ileriye götüreceksiniz. Birlik ve birliktelik hukukunu yaşatan sizlersiniz. Gaziantep birlikte meslek yapma kültürünü kardeşlik kültürünü yaşatan ve hakkını veren bir şehirdir. Gaziantep emniyet ve istikrarın ne olduğunu haberdar olan ve bereketini gören bir şehirdir” dedi.

‘ŞİKAYET ETMEYİP SÜREKLİ ÜRETEN VE TEDAVI BULAN BİR İRADEYE SAHİBİZ’

Gaziantep Büyükşehir Belediye Bsevgianı Fatma Şahin ise, “Gelişmekte olan ülkelerle aramızdaki farkı açtık. Gelişmiş olan ülkelerle arayı kapattık. Ülkemizin içinden geçtiği kuvvet dönemler olmasa kişi başı gelirimiz fazla daha artı olurdu. Şikayet etmeyip aralıksız üreten ve çare bulan bir iradeye sahibiz. Eğer biz tüm dünyaya ihracat yapabiliyorsak Gaziantep modeli oluştuysa bu sizlerin eseridir. Sizler aralıksız daha artı adam çalıştırmak için gösterdiniz. Dibinde koca bir savaş varken, burada ateş çemberi varken bu rakamlar artıyorsa bu da sizin eserinizdir. Yeni açıklama da kendi kendimize yetmek zorundayız. Bundan Böyle teknolojiyi sanayi de kullanarak ülkemizi ileriye yeniden kurmak için daima beraber çalışacağız ” diye konuştu.

Gaziantep Sanayi Odası Bsevgianı Adnan Ünverdi de, pandeminin en içten yaşandığı 2020 yılında istihdamın 7,3 arttığını, bu yılın ocak-haziran döneminde ise şehir halkı genelinde çalışan sayısının geçen yılın benzer dönemine kadar yüzde 17,9 oranında artışla 392 bine yükseldiğini kaydetti. Gaziantep”in ihracatta yeni rekorlara imza attığını, en fazla ihracat yapan 10 il içinde olduğunu anlatan Ünverdi sözlerini şöyle tamamladı:

“2021’deki ihracat hedefimiz pandemiye ve küresel sorunlara karşın 10 milyar dolar. Bunu da defalarca birlikte gerçekleştirecek ve takvim bazda çift haneli rakamlara ulaşarak yeni bir rekora imza atacağız. Bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Burada sanayicilerimizin, ihracatçılarımızın, çalışanlarımızın özverisi, fedakarlığı katiyen unutulmaz, salgına karşın Gaziantep tarih yazmıştır.”

Tören, sanayicilerin ödüllülerini alması ile sona erdi.

Gaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldıGaziantep'te sanayiciler ödüllerini aldı

Demirören Haber Ajansı / Kadir Güneş – Son Dakika Haberleri Türkiye'de 30 bin 438 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 236 kişi hayatını kaybetti

Türkiye’de 30 bin 438 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 236 kişi hayatını kaybetti

Türkiye'de son 24 saatte 358 bin 64 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 438 kişinin testi pozitif çıktı, 236 kişi yaşamını yitirdi.

Türkiye’de son 24 saatte 358 bin 64 Kovid-19 testi yapıldı, 30 bin 438 kişinin testi artı çıktı, 236 kişi yaşamını yitirdi.

Covid-19 varyantları atık sudan tespit ediliyor

Covid-19 varyantları atık sudan tespit ediliyor

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir