FOMGET Bayan Futbol Takımı’nın lansmanı gerçekleştirildi

ANKARA (İHA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Folklor, Müzik ve Gençlik Topluluğu Gençlik Spor Kulübü (FOMGET) Bayan Futbol Takımı, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şube’sini konut sahipliğini yaptığı organizasyonla tanıtıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Bayan Futbol Takımı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nin konut sahipliğini yaptığı özel bir etkinlikle basına tanıtıldı. Bu sezon Süper Ligde mücadele eden olan takımın tanıtım etkinliğine; ABB FOMGET Bayan Futbol Takımı Bsevgianı Taner Bozkuş, ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, Ulusal Güreşçi Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Ulusal Takımı Sporcusu Uzlaştırma Telli ve TSYD Ankara Şubesi Bsevgianı Ercan Ata’nın yanı sıra FOMGET Bayan Futbol Takımı oyuncuları katıldı.

“Futbol branşında 30’a yakın milli sporcumuz oldu”

Organizasyonda konuşan FOMGET Kadın Futbol Takımı Bsevgianı Taner Bozkuş, milli takıma bir çok sporcu kazandırdıklarını belirterek, FOMGET, Gazi Üniversitesi öğrencileri göre kurulan bir kalabalık. sonradan kulüpleşerek, diğer branşlar da ilave edilerek büyük bir kulüp haline geldi. Mansur Yavaş’ın da desteğiyle Ankara’nın önde gelen takımlarından oldu. Türkiye Süper Ligi’nde Ankaramızı temsil eden tek takım olarak uğraş edecek olması fazla kayda değer. Şimdiye kadar bilhassa futbol branşında 30’a yakın ulusal sporcumuz oldu. Şu lahza aktif olarak aralıksız milli sporcu sayımız 6 -7 kişi. Bu sporcuların çoğunluğu altyapımızdan yetişti. Türkiye Kadın Futbol Milli Takımlarının az daha her kategorisinde sporcumuz görev aldı. Bu başarı bilhassa dezavantajlı bölgelerde yaptığımız taramalar sonucudur. Hedefimiz Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde Ankara’nın temsilcisi olarak kazanan yapmak” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’de fazla yetenekli kadın futbolcular var”

FOMGET Kadın Futbol Takımı Kaptanı Damla Köse ise yeni sezona motive bir şekilde hazırlandıklarını açıklama ederek, “14 yıldır bu takımda futbol oynuyorum. 8 yaşında başladım. Kulübümüzde ulusal takıma giden ilk futbolculardan biri benim. Geçen yıl Türkiye Süper Lig’de 4’üncü olduk. Bu sezon hazırlıklarımız devam ediyor. Bu sezon Ankara’mızı en güzel şekilde temsil edip şampiyon olup Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz. Türkiye’de bayan futbolcu almak çok baskı. Ailem beni 7-8 yaşlarında kurslara gönderirken ben futbol oynamaya gidiyordum. 13 yaşında U-15 ulusal takımına seçildim. sonradan ailem beni desteklemeye başladı. Türkiye’de çok kabiliyetli kadın futbolcular var. Yeterince yardım verilirse dünyayla mücadele ederiz. İlk hedefim FOMGET formasıyla ülkemi Şampiyonlar Ligi’nde temsil etmek. İkinci hedefim, A ulusal takıma gitmek. sonra da Avrupa’da forma giymek istiyorum” değerlendirmesinde bulundu. – ANKARAFOMGET Kadın Futbol Takımı'nın lansmanı gerçekleştirildi

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri 22. kez intihara kalkışan şahıs ortalığı karıştırdı! Vatandaşlar video çekmek için birbiriyle yarıştı

22. defa intihara kalkışan kişi ortalığı karıştırdı! Vatandaşlar video çekmek için birbiriyle yarıştı

Evinde elleri bağlı, ağzına havlu sıkıştırılmış olarak bulundu! Kuryenin esrarengiz ölümünün altından hırsızlık çıktı

Evinde elleri yan, ağzına havlu sıkıştırılmış olarak bulundu! Kuryenin esrarengiz ölümünün altından hırsızlık çıktı

Ankara'yı ayağa kaldıran olay! Okul görevlisi, öğrencileri taciz etti

Ankara’yı ayağa kaldıran olay! Mektep görevlisi, öğrencileri taciz etti

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir