Etki Yatırımı Danışma Kurulu ilk raporunu açıkladı

Türkiye‘yi tesir yatırımı alanında dünya sahnesine taşımak için bir araya gelen lider kurumlar göre kurulan Etki Yatırımı Danışma Kurulu (EYDK), 28 Eylül Salı günü düzenlediği çevrimiçi toplantıda, “Bir Etkinleştirici Olarak EYDK” raporunu açıkladı.

EYDK’dan yapılan açıklamaya tarafından, sürdürülebilir Yeniden Yapılanma Amaçları, tesir yatırımcılığının temel kaideleri ve Türkiye’yi bu yeni alanda bekleyen fırsatların yer verildiği raporda, Türkiye’nin ulusal öncelikleriyle uyumlu hareket etmenin ve bu önceliklere EYDK penceresinden yön verebilmenin öneminin altı çizildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen EYDK Bsevgianı Şafak Müderrisgil, “Bu ilk raporumuz, Türkiye’de etki yatırımı modelini yaygınlaştırmak için kamu ve özel sektör liderleri ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar eliyle Nisan 2019’dan beri sürdürülen çalışmalarda gelinen yeni bir aşamayı temsilcilik ediyor.” ifadelerini kullandı.

AA / Furkan Gençoğlu – Ekonomi Haberleri Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Türkiye'ye yönelik 2021 yılı için ekonomik büyüme tahminini yüzde 6,1'den yüzde 8,6'ya...

Uluslararası kredi sınıflandırma kuruluşu Standard & Poor’s, Türkiye’ye yönelik 2021 yılı için ekonomik artış tahminini yüzde 6,1’den yüzde 8,6’ya…

Dikkat ceza yiyebilirsiniz! 5 milyon kişi scooter kullanıyor ama yeni düzenlemelerden kimonun haberi yok

Uyarı ceza yiyebilirsiniz! 5 milyon kişi scooter kullanıyor fakat yeni düzenlemelerden kimonun haberi değil

Çiftçinin çöpe attığı ıskarta limon marketlerde 6 liradan satılıyor

Çiftçinin çöpe attığı ıskarta limon marketlerde 6 liradan satılıyor

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir