CHP Grup Bsevgianvekili Altay, partisinin Abant kampında konuştu Açıklaması

CHP Grup Bsevgianvekili Engin Altay, “CHP’nin tek gayesi var; ülkemizin iç barışının tesisi, aziz milletimizin huzurunun, refahının ve mutluluğunun tesisidir. Biz siyaseti bunun için yapıyoruz.” dedi.

Abant‘ta gerçekleştirilen CHP Türkiye Büyük Irk Meclisi ( Tbmm ) Grubu Alıştırma ve Değer Biçme Toplantısı’nın ilk oturumunun ardındaki basın toplantısı aranjör Altay, her yasama yılı başında hazırlık ve değer biçme toplantısı yaptıklarını söyledi.

Toplantıyı “İkinci yüzyıla doğru, içten strateji” vurgusuyla gerçekleştirdiklerini bildiren Altay, “Cumhuriyetimiz 1,5 sene sonradan bir 100 yılı devirecek ve ikinci yüzyıla adım atacak. Cumhuriyetimizi aradan geçen asır içerisinde demokrasiyle taçlandıramamış olmamız, hepimizin ve Türkiye’nin en büyük eksikliğidir. CHP’nin öncelikli hedefi; cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak ve aziz milletimizin huzur, rahatlık ve mutluluğunu temin ve tesis etmektir.” diye konuştu.

“Güçlendirilmiş parlamenter sistem”, “ekonomik depresyon” ve “rotasız dış politika” konularının kampın temel alıştırma alanları olduğunu dile getiren Altay, bu konularda sunumların yapıldığını anlattı.

Altay, son bir yıldır CHP’nin bütün milletvekillerinin Anadolu’yu karış karış gezdiğini ve gezmeye devam ettiklerini belirterek, “Anadolu’daki izlenimleri, vatandaşlarımızla hemhal olduklarında gördükleri tespitleri, vatandaşlarımızın taleplerini, bugün ve yarın milletvekillerimiz laf alarak keza Sayın Genel Bsevgianımız ayrıca de Merkez Yönetim Kurulumuza ve bizlere nakledecekler. Bu Nedenle sahayı zaten tanıyan ve aralıksız sahada olan bir parti olarak milletimizin sorunlarının çözümü noktasında TBMM Genel Kurulunda uğraş ve gayretlerimizi daha yoğun bir şekilde sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

27. dönemde CHP’nin 1907 kanun teklifi verdiğini anlatan Altay, şöyle devam etti:

“27. dönemde yani 2018’den 2021’in eylülüne değin bir tanesi bile bırakın Genel Kurula inmeyi, komisyonlarda görüşülmedi. Dün Meclis Bsevgianı ile yaptığımız kahvaltıda bunu da gündeme getirdik. CHP milletvekilleri 33 bin soru önergesi verdi. Yine bir ayıp, bunun 27 bini süresi içinde cevaplanmadı. 27. dönemde uluslararası anlaşmaları kenara koyuyorum, 83 kanun teklifi yasalaştı. Kanun haline geldi ve maalesef 62’sini Anayasa’ya aykırılık sebebiyle yüksek mahkemeye taşımak zorunda kaldık. Bunun için bu toplantıda bugün ve yarın yasama faaliyetinde yasama kalitesi, muhalefetin TBMM iç tüzüğünden kaynaklı haklarının verimli kullanılması ve netice alınması noktasında değerlendirmeler yapıyoruz.”

Altay, farklı alanlara yönlendirilmiş alanlardaki sorunları TBMM Genel Kurulunda gündem yapmaya ve netice elde etmek için en fazla çaba göstermeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Milletvekillerimiz kamptan heyecanla çıkacak. 84 milyonun derdine deva edinmek için TBMM’de bugüne değin olduğu gibi yeni dönemde de 5 Ekim’den itibaren de azami gayreti gösterecekler.” dedi.

Partisinin hedeflerine değinen Altay, “CHP’nin tek gayesi var; ülkemizin iç barışının tesisi, aziz milletimizin huzurunun, refahının ve mutluluğunun tesisi. Biz siyaseti bunun için yapıyoruz. Bunun için yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Sizce Türkiye, parlamenter sisteme dönmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) September 30, 2021 AA / Mehmet Muhakkak Gürbüz – Son Dakika Haberleri CHP'nin Bolu kampı başladı

CHP’nin Bolu kampı başladı

Paris Anlaşmasının Onaylanmasını Uygun Bulan Kanun Teklifi TBMM'de

Paris Anlaşmasının Onaylanmasını Uygun Bulan Kanun Teklifi TBMM’de

Yeni yasama yılı başladı

Yeni yasama yılı başladı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir