Camilerde temizleme ve dezenfektan çalışması

Fatsa Belediyesi Temizleme İşleri Müdürlüğü 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, ilçe genelindeki camilerde temizleme ve dezenfektan çalışmaları gerçekleştirdi.

Temizleme İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe merkezinde bulunan camilerin tamamında dezenfekte, yıkama çalışmalarını yaptı. Belediye ekipleri cami avlusunda yıkama çalışmalarının yanı sıra dezenfekte ve cami içerisinde temizlik yaptı.

Fatsa Belediye Bsevgianı İbrahim Etem Nazik camilerin İslam medeniyetinin her anlamda merkezi olduğunu belirterek, “Hem şehir keza de bireysel ve toplumsal gelişme anlamında camiler, İslam dininde merkezi bir konumdadır. Milletimizin birliğine dirliğine ve beraberliğine kişisel ve toplumsal gelişmesine, kalkınmasına din görevlilerimizin, imam kardeşlerimizin koskocoman katkısı ve gayretleri vardır. Bilhassa bizim kültürümüzde geçmişten bugüne dek camilerimiz, sadece ibadetlerimizi icra ettiğimiz bir mekan yok, bununla birlikte tarihimizin ve kültürümüzün bir arada yaşandığı merkezlerdir. Bu müstesna mekanların yalnızca toplum için yok kişi olarak da bizlerin hayatında yeri büyüktür. Ben tüm din görevlisi kardeşlerimi bir defa daha yürekten kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi. – ORDUCamilerde temizlik ve dezenfektan çalışması

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir