Bsevgian Vekili Bedri Dursun: Paydamız Vatanın Bütünlüğü, Gençlerimizin Geleceği

MERSİN (Habermetre) – Mersin Büyükşehir Belediye Bsevgian Vekili Bedri Dursun, Mersin Gençlik Eğitim Kültür Vakfı (MEGEV) ve Mersin Kültürlü Akıl Merkezi (MADÜM) binalarının açılışına katıldı. Bsevgian Vekili Bedri Dursun, “Paydamız vatanın bütünlüğü, gençlerimizin geleceği, ülkemiz, Atatürkçülük, Atatürk, hepimizin karşılıklı değeridir” dedi.

“Temelde baktığımızda hiçbir anlayış farkı olmadığını gözlemliyoruz” Açılışa; Mersin Büyükşehir Belediye Bsevgian Vekili Bedri Dursun’un yanı sıra Toroslar Belediye Bsevgianı Atsız Afşın Yılmaz, ilçe belediyelerinin temsilcileri, Cami Şerif Mahalle Muhtarı Derin Günüç, oda ve dernek bsevgianları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bsevgian Vekili Bedri Dursun, Mersin Büyükşehir Belediye Bsevgianı Vahap Seçer’in il açık havada olması nedeniyle açılışa katılamadığını belirterek, herkese Bsevgian Seçer’in selam ve sevgilerini iletti. MEGEV ve MADÜM Bsevgianı Mehmet Nihat Yılmaz’ın konuşmalarının arkasında Bsevgian Vekili Dursun, herkesin müşterek paydada buluştuğunu ve benzer fikir yapısında olduğunu ifade ederek, “Sayın Bsevgianım az önce eğitim dedi, kültür dedi, öğrencilere yurt bulgu imkanından bahsetti, emperyalizmden bahsetti. Konuşmalarının temeli veya tamamı gerçekte toplumu daha iyiye götürme, daha güzele götürme, kendi içimizde barışma içerisinde yaşamanın koşullarını oluşturma ile ilgili. Burada hiçbirimizin birbirimizden öbür düşünmesi muhtemel değil. Çünkü söylenen hususların tamamı toplumu ileriye götürmeye, toplumu kavgadan uzakta tutmaya, toplumun refah seviyesini yükseltmeye karşın hususlar. Sahiden hepimiz benzer düşüncedeyiz” dedi.

“Yeni nesile bir şeyler katmamız lazım, onların önünü açmamız lazım”

Mersin Büyükşehir Belediyesi‘nin eğitimde fırsat eşitliği ilkesi zarfında yaptığı hizmetleri tek tek anlatan Bsevgian Vekili Dursun, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün de belirttiği gibi; “İstikbalimiz yükselen yeni nesilin elinde” Yeni nesile bir şeyler katmamız lazım. Onları yönlendirmemiz lazım, yön vermemiz lüzumlu. Onların eğitimine her türlü katkıda bulunmamız gerekli, onların önünü açmamız lüzumlu. Bu konuda hepimizin aynı anlayışta olması lazım. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz ayrıntılarıyla bu anlayıştayız. Yaptığımız projelere de bakılırsa, tamamı bu doğrultuda” diye konuştu. Bsevgian Vekili Dursun, ön lisans ve lisans öğrencilerine yapılan öğrenim desteğinden yurt imkanına, kurs merkezlerinden öğrencilerin ulaşımın ücretinin 1 TL’ye sabitlenmesine değin öğrenciler için yapılan projelerden bahsetti.

“Fiilen baktığımızda, müşterek değerlerimizin tamamına yakını benzer, hiçbir farklılığımız yok” Herkesin ortak amacının halkın refahını yükseltme olduğunu açıklayan Bsevgian Vekili Dursun, “Paydamız vatanın bütünlüğü, gençlerimizin geleceği, ülkemiz, Atatürkçülük, Atatürk, hepimizin müşterek değeridir. Fiilen baktığımızda, müşterek değerlerimizin tamamına yakını benzer, hiçbir farklılığımız yok. Farklılıklar, ufak tefek kavrayış farklılığıdır, yaklaşım farklılığıdır. Hepimizin karşılıklı amacı; halkımızın refahını takviye etmek, onlara daha müreffeh bir ortam temin etmek, Büyükşehir Belediyesi olarak da hizmet verdiğimiz, oyunu aldığımız Mersin Büyükşehir’de yaşayan halkın imkanlarını kolaylaştırmak. Onlara ulaşımı, diğer rahatlık getiren hususları rahatlıkla götürmek ve onları sevindirmek” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların gerisinde açılış kurdelesi kesildi ve yapı protokol üyeleri tarafından gezildi.

Yayın Tarihi: 1. 10. 2021 09: 00: 59

Habermetre – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir