AK Parti Grup Bsevgianvekili Turan, Çanakkale’de TÜGVA kampını ziyaret etti Açıklaması

ÇANAKKALE (AA) – AK Parti Grup Bsevgianvekili Bülent Turan, “Gençlerle almak, bizi daha gençleştiriyor. Gençlerle almak, bizi daha da umutlandırıyor. Milli değerlerini, bayrağını haberdar olan insanların sayısının artması, toplumda söz sahibi ahali olması epeyce değerli.” dedi.

Turan, Türkiye Gençlik Vakfı ( Tügva ) İstanbul Temsilciliğince, Çanakkale‘nin Eceabat ilçesinde düzenlenen Lise Okul Bsevgianları Motivasyon Kampı’nı ziyaret ederek, gençlerle bir araya geldi.

Ziyarette değerlendirmelerde yer alan Turan, gençliğin, en kıymetli hazinelerin başında geldiğini söyledi.

TÜGVA’nın paha biçilmez gençlerini şehitler diyarı Çanakkale’de ağırlamaktan büyük sevinç duyduklarını dile getiren Turan, şunları kaydetti:

“Gençlerimizle bir araya geldik, dertleştik. Soruları varsa, talepleri, beklentileri varsa onları değerlendirmeye çalıştık. ‘Bizim dünyamızdan genç nedir?’ diye anlatmaya çalıştık. Gençlerimize güveniyoruz. Gençliğin, inancı ve ideali uğruna fedakarlık yapabilen halk olduğunu biliyoruz. Bu fedakarlığın kıymetini her dönem yaşamış insanlarız. 15 Temmuz’da gördük, öncesinde birçok dönemde gördük. İddiamız şudur fakat bir hareket gençleriyle beraber var olur veya değil olur. Gençler, kendi iddiası, kendi davası uğruna hiçbir sıkıntıyı göz ardı etmeden yola sürekli ahali. Gençlerle almak, bizi daha gençleştiriyor. Gençlerle elde etmek, bizi daha da umutlandırıyor. Ulusal değerlerini, bayrağını haberdar olan insanların sayısının artması, toplumda laf sahibi halk müziği olması oldukça değerli. TÜGVA da bugün eğitim, sosyal ve kültürel etkinlikler açısından, sivil toplum açısından çok kıymetli bir alanı dolduruyor. TÜGVA, heyecanıyla, duruşuyla son dönem gençliğinde büyük bir tesir doğuruyor.”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eceabat Gençlik Konukevi’nde düzenlenen programda Turan, gençlerle masa tenisi ve langırt oynadı.

Ziyarette, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, AK Parti Çanakkale İl Bsevgianı Naim Makas, Eceabat İlçe Bsevgianı İlker Güven ve İl Gençlik Kolları Bsevgianı Alperen Sakin da hazırlanmış bulundu.

AA / Ercan Özçetin – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir