Adilcevaz Kaymakamı Demir, köy okulundaki bilim fuarının açılışına katıldı

Adilcevaz Kaymakamı İsmail Demir, Kömürlü Köyü Ortaokulu’nda düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı‘nın açılışını gerçekleştirdi.

Okulda öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı 25 projenin yer aldığı fuarın açılışını gerçekleştiren Kaymakam Demir, stantları gezerek bir bir incelediği projelerin amacı, faydaları ve hedefi hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Kaymakam Demir, bilim fuarlarının, bilimin öneminin kavranmasına ve öğrencilerin derslerine daha yüksek motivasyonla devam etmesine katkı sağladığını belirterek, projelerde emeği geçen hoca ve öğrencileri de tebrik etti.

Milli Eğitim Müdürü Yavuz Beşkardeş ise fuarı düzenleyenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti:

“Fuar ile öğrencilere soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı maddesi sağlanması, ayrı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatı sunması, bilimsel araştırma usul ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin kazandırılması, ekip çalışması içinde proje hazırlama konusunda yeni etraf ve olanakların sağlanmasını amaçlıyoruz.”

sonradan Kaymakam Demir beraberindekilerle Karaşeyh, Mollafadıl ve Örentaş köylerini ve okullarını ziyaret etti.

Açılışa, Adilcevaz Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Yalçın Gürenci, köy muhtarı, okul idarecileri ve vatandaşlar katıldı.

AA / Harun Nacar – Son Dakika Haberleri /beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir